Çocukların yaz eğlencesi Sille Seyir Tepesi Uçurtma Şenliği yine dopdolu geçti

Selçuklu’da yaz aylarında gelenek haline gelen ve vatandaşların yoğun ilgiyle takip ettiği Sille Seyir Tepesi “Uçurtma Şenliği” bu hafta sonuna da renk kattı. 

 

Sosyal belediyecilik faaliyetleriyle adından söz ettiren Selçuklu Belediyesi başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın faydalanabileceği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Sille Seyir Tepesi “Uçurtma Şenliği” hafta sonunu değerlendirmek isteyen vatandaşlar için keyifli bir organizasyon oldu. Konya’nın en güzel izlenebildiği mekânlarından biri olan Seyir Tepesinde gerçekleştirilen organizasyonda rengârenk uçurtmalar gökyüzünü süsledi.

 Aileler ve çocukların sıcak havalara aldırış etmeden doyasıya eğlendiği uçurtma şenliğinin ilki temmuz ayında yapılmıştı. Yüz boyamadan, uçurtma yapmaya kadar ayrı ayrı birçok oyun alanının bulunduğu etkinlikte çocuklar hafta sonunun tadını çıkardı. Gündüz çocuklar için yapılan etkinliklerin yanı sıra akşam gerçekleştirilen Teoman Oral konseri ile de aileler doğa ile iç içe vakit geçirmenin tadını bir kez daha yaşadı.

Etkinliğe, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, aileler ve çocuklar katıldı. Her fırsatta çocuklarla bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı onların gerçekleştirdiği aktiviteleri yakında izleyip eğlencelerine ortak oldu.

Başkan Pekyatırmacı; Hedefimiz çocuklarımızın yaz tatilini en güzel şekilde geçirmesi

Çocukların mutluluklarına ortak olan Başkan Pekyatırmacı konuşmasında şunları söyledi;  Seyir tepemizde bu sene uçurtma şenliğimizin ikincisini düzenliyoruz. İlkini önceki haftalarda düzenlemiştik. Çok yoğun bir katılım vardı, ilgi vardı. Tabii hava sıcak. Hava sıcak olduğu için herkes biraz gölgelere kaçıyor ama bu sıcağa rağmen yine alanımızda bütün atölyelerimiz dolu. Çocuklarımız hem atölye faaliyetlerine katılıyorlar hem de buradaki yarışmalarda birbirleriyle mücadele ediyorlar.
Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz. Onlar için ne yapsak azdır. O yüzden yaz tatilinin başlangıcından itibaren çocuklarımız için farklı etkinlikler, organizasyonlar düzenliyoruz. Mahalle şenlikleri düzenliyoruz. Seyir tepemizde uçurtma şenliği düzenliyoruz. Buradaki hedefimiz çocuklarımız hem yaz tatilini güzel bir şekilde geçirsinler hem de aileleriyle birlikte olsunlar. Mutlu olsunlar. Bir taraftan da atölye faaliyetleri yapıyoruz ki çocuklarımız eğlenirken kendilerini de keşfetsinler ve kendileriyle ilgili, ilgi kabiliyetleriyle ilgili de burada farklı şeyleri öğrensinler istiyoruz. O yüzden hem mahalle şenliklerimizde hem uçurtma şenliğimizde çocuklarımızın başta aileleriyle birlikte olmaları, onlarla birlikte hoşça vakit geçirmeleri ve yeni deneyimleri de sağlamaları, yeni deneyimlemeleri kendi çabalarıyla, gayretleriyle ortaya koymaları bizim için önemli. Seyir tepesi artık Konya’nın en önemli lokasyonlarından biri oldu. Hafta içi hafta sonu sürekli burada misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ama ben sahayı dolaştığım zaman görüyorum Konya dışından da gelen çok sayıda misafirimiz var. Onlara da hoş geldiniz diyorum. Konya’da onları ağırlamaktan mutlu olduğumuzu da ifade etmek istiyorum.

“Çocuklarımızın her alanda kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunuyoruz.”

Çocukların her alanda gelişmeleri konusunda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Pekyatırmacı şöyle devam etti; Çocuklarımızın sadece akademik yönden değil kendilerini sosyal yönden, kültürel yönden, spor alanında, müzik alanında geliştirmelerini hedefliyoruz. Bu manada da Selçuklu Belediyesi olarak spor okulları faaliyetimizi devam ettiriyoruz. Şu anda 13.940 çocuğumuz spor okullarında 13 farklı branşta spor faaliyetlerine katılıyorlar. Ve spor faaliyetlerine katılmakla kalmıyorlar. Kendilerini geliştiriyorlar. Milli sporcularımızı biz spor okullarımızdan yetiştiriyoruz. Yine okul dışı öğrenme ortamlarında çocuklarımız hem okullarıyla birlikte hem de okul dışı faaliyetlerle, atölyelerimize geliyorlar. Oralarda atölye faaliyetlerine katılıyorlar. Çocuklarımızın her alanda kendilerini en güzel şekilde ifade edebilmeleri, geliştirebilmeleri, ilgi ve yeteneklerini, kabiliyetlerini ortaya koyabilmeleri en önemli hedefimiz. Bu yönde de çalışmalarımızı hiç durmadan yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz.

Evet çocuklar bugün sizin, bugün uçurtma şenliğinde gün içerisinde uçurtmalarınızı uçuracaksınız. Akşam da çok güzel bir konserimiz var konsere bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum. Çocuklarımızı, ailelerini, gençleri, herkesi davet ediyorum. Seyir tepesinde akşamı en güzel şekilde konserlerde birlikte geçireceksiniz diyorum. Tekrar burada olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Özellikle ailelerimize, çocuklarıyla birlikte oldukları için, onlarla ilgilendikleri için, onlarla vakit geçirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı