Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin: “Kobiler güler yüzlü hizmet bekliyor"

Dağıtım ve teslimat sektörünün yenilikçi markası Sendeo, Dünya KOBİ Günü vesilesiyle KOBİ’lerin beklentilerini incelediği araştırmadan öne çıkan başlıkları açıkladı. Yapılan araştırmada rekabetçi fiyat kadar hizmetin de öne çıktığını söyleyen Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, “KOBİ’ler gönderilerini elbette avantajlı fiyatla yapmak istiyor. Bununla birlikte güler yüzlü hizmet, zamanında ve eksiksiz teslimat ile kargo takibi en az fiyat kadar önemli. Bunu araştırma sonuçlarında da gördük” dedi. 

Koç Topluluğu markalarından Sendeo, geçtiğimiz yıl KOBİ’lere yönelik gerçekleştirdiği araştırmanın ardından bu yıl da yine KOBİ’lerin beklentilerini anlamaya yönelik bir araştırmaya imza attı. Araştırmada KOBİ’lerin Sendeo ile çalışma sebepleri incelendiğinde, rekabetçi fiyatın yanı sıra güler yüzlü hizmet, kolay kargo takibi ve zamanında teslimat kriterleri en çok tercih edilme nedenleri olarak öne çıktı.

 

“Nitelikli hizmet en az rekabetçi fiyat kadar önemli”

Faaliyete başladıkları ilk günden bu yana insan odaklı çalıştıklarını ve bunun sonucu olarak müşteri memnuniyetinde liderlik hedeflediklerini söyleyen Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, “Emek yoğun bir sektördeyiz. İnsandan insana insanla yapılan bir iş kolunda çalışıyoruz. İlk günden bu yana da müşteri memnuniyetinde liderlik hedefliyoruz ve bunun için önce çalışanlarımızı memnun etmemiz gerektiğini; onlar mutlu olduğunda müşterilerimizin de mutlu olacağını biliyoruz. KOBİ’lere yönelik yaptığımız araştırmada da bunu gördük. KOBİ’lerin Sendeo’yla en çok eşleştirdiği kriter güler yüzlü ve ilgili hizmet. Nitelikli hizmetin en az rekabetçi fiyat kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu da bizim sektördeki ayrışma noktalarımızın başında geliyor” dedi.

Hizmette farklılaşmak için temel prensiplerini kolaylık, ilk temasta çözüm sunma ve self servisleştirme & dijitalleşme olarak belirlediklerini aktaran Şahin, “Geleneksel olmadığımız için operasyonumuzu dijitalleştirip, self servis hale getiriyoruz. Bunu da yine teknolojiyle, 7/24 hizmet anlayışımızla yapıyoruz. SOS’larımıza özel geliştirdiğimiz SOS APP uygulamamızla hem sahadaki çalışma arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştırıp gönderiler için en iyi, en kısa rotayı belirliyoruz hem de bu sayede gönderilerin en hızlı şekilde teslimatını sağlıyoruz. Sendeo 7/24 hizmetimizle web sitemizden, çağrı merkezinden ya da WhatsApp hattımızdan müşterilerimiz doğrudan bize ulaşabiliyor. Nitelikli insan kaynağı, operasyonda mükemmellik ve teknoloji geliştirme gücü her zaman önceliğimiz. Bugün 1.600’ün üzerinde Sendeo Teslimat Noktamız var. Bu noktalar Koç Topluluğu’nun müşteri memnuniyeti konusundaki deneyimli Aygaz, Opet, Arçelik gibi önemli iş ortakları ile seçkin esnaflardan oluşuyor. Yalnızca teknoloji ve yazılım geliştirmek için çalışan bir ekibimiz mevcut. Bu ekip hem operasyonel süreçlerle ilgili hem de alıcı müşterilerimiz için dijital ve teknolojik projeler geliştiriyor. Teknoloji ve dijitalleşme alanındaki yatırımlarımızın KOBİ’lerdeki karşılığını yine araştırma sonuçlarında gördük. KOBİ’ler, Sendeo’da kolay gönderi takibi yaptıklarını belirterek bu alandaki hizmetlerimizden yararlandıklarını ifade etti” şeklinde konuştu.

Çalışanlarını, müşterilerini ve paydaşlarını sürekli dinlediklerini ve beklentilere yönelik çözümler sunduklarını söyleyen Şahin, gelen dönüşlere göre hizmetlerini geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı