ERG Grubu, Ankara- Niğde Otoyolu tecrübesini Kazakistan'a taşımaya hazırlanıyor

Kazakistan’a bağlı Aktobe Bölgesi’nin Valisi Akim Yeraly Tugzhanov’un, Astana’da yabancı yatırımcılarla bir araya geldiği zirveye Türkiye’den sadece ERG Grubu katıldı. Zirveye katılım gösteren ERG Grubu Şirketleri, SSB İnşaat A.Ş. Genel Müdürü İnş. Yük. Müh. Uzi Sezer, Kazakistan için büyük öneme sahip “Aktobe Karabutak-Ulgaysyn” otoyolunun yeniden inşasına talip olduklarını belirtti. Ankara- Niğde Otoyolu Projesi’nin inşasını gerçekleştiren ve şu anda otoyolu işletmesine devam eden ERG Grubu, buradaki deneyimini Kazakistan’a taşıyacak. 

Türkiye’nin en köklü müteahhitlik firmalarından ERG Grubu, Kazakistan’da önemli projelere imza atmaya hazırlanıyor. Ankara’da kurulan ve son yıllarda yurtdışında büyümeye odaklanan ERG Grubu, Kazakistan’a bağlı Aktobe Bölgesi’nin Valisi Akim Yeraly Tugzhanov’un yabancı yatırımcılarla bir araya geldiği yatırımcı zirvesine katılan tek Türk şirketi oldu. 

Astana’da gerçekleşen zirveye NC QazaqGaz JSC, DBK, NC KTZh, NC Kazavtozhol, NC Kazmunaigas, NC Kazakh Investment, SK-Pharmacy LLP şirketleri ile Aktobe Bölgesi’nde en önemli projeleri başlatan yatırım şirketlerinin başkanları katıldı. Zirveye Türkiye’den katılan tek şirket olan ERG Grubu adına söz alan ERG Grubu Şirketleri, SSB İnşaat A.Ş. Genel Müdürü İnş. Yük. Müh. Uzi Sezer, Kazakistan için büyük öneme sahip olan ve İngiltere’nin resmi ihracat kredi kuruluşu olan UK Export Finance (UKEF) tarafından finanse edilen “Aktobe Karabutak-Ulgaysyn” otoyolunun yeniden inşasını gerçekleştirmeye hazır olduklarını belirtti. 1,7 milyar Euro’yu aşan maliyetle, planlanandan 11 ay önce tamamladığı Ankara Niğde Otoyolu’nun işletmesine devam eden ERG Grubu, buradaki deneyimi ile Kazakistan’ın en önemli projelerinden birine imza atacak.

1960’lı yılların ikinci yarısında kurulan ERG Grup, Türkiye’nin en eski müteahhitlik şirketlerinin başında geliyor. ERG Grup çatısı altındaki şirketler, 1966 yılından beri havaalanı inşaatları, yol, köprü inşaatları, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, termik santral inşaatları, sulama inşaatları, sinai tesis inşaatları gibi altyapı müteahhitlik hizmetlerini projelendirme, finansman ve yatırım boyutlarıyla bütün olarak yürütüyor. Orta Asya, Doğu Avrupa, Afrika’nın tamamı ve Latin Amerika’da faaliyetlerini sürdüren şirketin ana merkezleri Ankara ve Londra’da bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı