Astellas İlaç'ta Özdemir Şengören'e Uluslararası Atama

Astellas İlaç, 2020 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonunda başarılı çalışmalara imza atan Dr. Özdemir Şengören’in Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürlüğü görevine atandığını duyurdu. 1 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Şengören, çalışmalarına Sao Paulo’da devam edecek. 

Sağlık alanında değişimin öncüsü olarak, hastaların geleceğini değiştiren ve ‘karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik’ ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ta üst düzey bir görevlendirme gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye organizasyonunda üç yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Dr. Özdemir Şengören, 1 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

2020 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye’de birçok başarıya imza atan, şirketin finansal gelişimi ve büyümesine önemli katkılar sunan Dr. Özdemir Şengören; sektördeki 25 yılı aşkın bilgi birikimi ve liderlik yetenekleri ile Astellas İlaç Brezilya’nın küresel başarı hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak. 

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve pazara erişim, satış ve pazarlama, ürün yaşam döngüsü yönetimi, ortaklık yönetimi ve iş geliştirme alanlarında başarılı bir geçmişe sahip Dr. Özdemir Şengören; sırasıyla Abbott, Wyeth ve Merck gibi uluslararası şirketlerde yönetici pozisyonlarında görev aldı. Belçika merkezli bir biyofarmasötik şirket olan UCB’de, Türkiye ve MEA Bölge Başkanı olarak yürüttüğü görevi sırasında Türkiye ve Ortadoğu-Afrika organizasyonlarının başarılı bir şekilde dönüştürülmesine liderlik ederek gelir, karlılık ve çalışan bağlılığı konularında önemli derecede artış sağladı. Astellas’tan önce, son olarak İstanbul merkezli bir ilaç şirketi olan Farma-Tek’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Şengören, 2020 yılından itibaren Astellas ailesine katıldı. Türkiye organizasyonunda Genel Müdür olarak, Astellas’ın küresel hedefleri ve hasta odaklı çalışmaları çerçevesinde yüksek performanslı ekiplere liderlik eden Şengören, görevine Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürü olarak devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı