“KOBİ'ler üç yıl içinde güvenlik bütçelerini %14 artırıyor"

Kaspersky, KOBİ’ler için kurumsal düzeyde özellikler içeren uç nokta güvenlik ürününün yeni sürümünü tanıttı. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro’nun özellikleri arasında kök sebep analizi, bulut keşfi ve engelleme, veri keşfi ve BT yöneticileri için entegre siber güvenlik eğitimi yer alıyor. Çözümün bulut tabanlı olması ve çeşitli işlevlere sahip oluşu kullanımı kolaylaştırıyor ve şirketlerin ek sermaye yatırımı yapmadan işlerini korumalarını sağlıyor.

Kaspersky’nin kuruluşlardaki BT güvenliğinin durumuna ilişkin yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre, KOBİ’ler önümüzdeki üç yıl içinde güvenlik bütçelerini yüzde 14’e kadar artırmayı planlıyor. Bunun iki ana nedeni, BT altyapısının artan karmaşıklığı ve şirket içindeki uzman güvenlik uzmanlığı seviyesini geliştirme ihtiyacı olarak öne çıkıyor.

Bu ihtiyaca yanıt vermek üzere Kaspersky, Endpoint Security Cloud Pro’nun yeni sürümünü tanıttı. Bu çözüm, KOBİ’lere şirket içinde siber güvenliği artırmak ve BT çalışanlarını gelişmiş teknolojiler kullanarak eğitmek için geniş bir fırsat yelpazesi sunuyor. Bulut tabanlı bu çözüm şirketlerin siber güvenliği birçok otomatik senaryoya sahip bir konsol aracılığıyla yönetmesine olanak tanıyor, donanıma yönelik sermaye yatırımına veya karmaşık dağıtım süreçlerine ihtiyaç duymuyor.

Eğitim programı pakete dahil

BT yöneticileri için siber güvenlik eğitimi, genel BT uzmanları için güçlü siber güvenlik ve birinci seviye olay müdahale becerilerini güçlendirmeye yönelik interaktif bir eğitim programı. Eğitim teori, simüle edilmiş ortamlarla etkileşimli ödevler ve eğitim sonunda sertifikasyon içeriyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro, altı modülden oluşan entegre bir eğitim programı sunuyor:

  • Kötü amaçlı yazılımlar
  • Potansiyel olarak istenmeyen programlar ve dosyalar 
  • Soruşturmanın temelleri
  • Kimlik avı olayına müdahale
  • Sunucu güvenliği 
  • Active Directory güvenliği

Ürün kullanım istatistiklerine göre, Active Directory güvenliği, Soruşturmanın temelleri ve kötü amaçlı yazılımlar geçen yıl BT yöneticileri için en popüler üç entegre siber güvenlik eğitim modülü oldu. Ürünün Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro ile entegrasyonu, şirketlere BT uzmanları için ayrı eğitim programlarına ek yatırım yapmadan tam kapsamlı eğitim alma fırsatı sunuyor.

 

Kapsamlı siber güvenlik özellikleri

Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro, siber güvenlik altyapısını herhangi bir yerden ve cihazdan bulut aracılığıyla kolayca kontrol etmeye ve geliştirmeye yardımcı olan geniş bir işlev yelpazesi içeriyor.

Bilinmeyen tehditlerin önlenmesi için kök sebep analizi ve IoC taraması, kullanıcılara tehdit görünürlüğü, basit araştırma araçları ve belirlenen risklere otomatik yanıt sağlayan kurumsal düzeyde bir siber güvenlik aracı olarak öne çıkıyor. Bu araç tehdidin tüm kapsamını ve kökenlerini ortaya çıkarıyor, böylece olumsuz sonuçlar hızla giderilebiliyor.

Müşteriler, üçüncü taraf bulut hizmetleri ve uygulamaları aracılığıyla veri ihlalleri ve diğer siber güvenlik olaylarına dair risklerden kaçınmak için Cloud Discovery’deki engelleme eylemini kullanabiliyor. Böylece ürün kurum içindeki gölge BT kullanımını araştırma, altyapıyı kontrol altında tutma ve onaylanmamış bulut hizmetlerini veya ağdaki belirli kullanıcıları kısıtlama imkanı veriyor.

Veri Keşfi işlevi ile şirketler, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler (Personally Identifiable Information – PII) ve ödeme verileriyle ilgili gizli ve hassas bilgileri belirlemek için önceden ayarlanmış şablonları kullanabiliyor. Araç, kullanıcıların Teams, OneDrive ve SharePoint Online aracılığıyla paylaşılan verileri erişim düzeyiyle (genel, kurumsal, özel) ortaya çıkarmasına ve veri bütünlüğünü korumak ve uyumluluk hedeflerini karşılamak için hata düzeltme sağlamasına olanak tanıyor.

Kaspersky Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Kirill Litvin, şunları söylüyor: “Dağıtık ekiplerin yaygınlaşması nedeniyle işletmeler, siber güvenlik çözümleri de dahil olmak üzere bulut tabanlı çözümlere daha fazla yöneliyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud ile şirketler ister ofisteki bir çalışanın bilgisayarı, ister uzaktaki bir dizüstü bilgisayar, ister hareket halinde çalışan bir uzmanın telefonu olsun, kısacası nerede olurlarsa olsun tüm uç noktaların koruma altında olduğundan emin olabilir. KOBİ’lerin BT altyapısından sorumlu birçok BT yöneticisinin siber güvenlik alanında ilerlemek istediğine ve uzmanlıklarını geliştirmek için eğitim programlarına ihtiyaç duyduğuna inandığımız için dahili eğitim programları da ürüne dair iyi bir katkı oldu. Kaspersky Endpoint Security Cloud Pro’yu satın alan bir şirket iki çözümü bir arada elde ediyor: Her zaman her yerde koruma ve BT uzmanlarının uzmanlıklarının güçlü bir şekilde geliştirilmesi.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı