Bayramı Değerlendirmek İçin En İyi Aksiyon RPG Oyunları

Diablo IV’ün çıkışıyla birlikte yeniden hareketlenen aksiyon RPG (ARPG) arenası, birbirinden iyi yapımlara ev sahipliği yapıyor. Oyun alışverişlerinin bir numaralı adresi Oyunfor, uzun bayram tatilinde keyfini çıkartabileceğiniz Diablo benzeri oyunları sizler için bir araya getirdi.

 

Diablo IV

Elbette önceliği uzunca bir süredir beklemekte olduğumuz Diablo IV’e vermeliyiz. Lilith’in yeniden kaosun kapılarını araladığı oyun, tanıdığımız ama baştan aşağı yenilenmiş karakter sınıflarını oyuncuların kullanımına sunuyor. Uzun oyun süresi, tükenmeyen “loot” arayışı ve sağlam atmosferi ile Diablo IV, hem PC’de, hem de konsollarda çok iyi bir oyun keyfi vadediyor. Elbette ki bazı eksikleri var ama Blizzard’ın oyunlarını sürekli olarak geliştirdiğini göz önünde bulundurursak Diablo IV’ün mutlaka denenmesi gereken bir ARPG olduğunu söyleyebiliriz.

 

Lost Ark

İlk oynanış videosuyla tüm oyunseverlerin gözlerinin yuvalarından fırlamasına neden olan Lost Ark, Kore’de büyük fırtınalar estirmiş ama Batı’ya ulaşması biraz uzun sürdüğü Kore’deki etkiyi yaratamamıştı. Ne var ki Lost Ark’ın şu anda piyasada bulup bulabileceğiniz en büyük içeriğe sahip Diablo benzeri ARPG olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eğer detaylı ve uzun bir ARPG arayışındaysanız görsel efektleriyle de göz kamaştıran bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

 

Path of Exile

2013 yılında, tam 10 yıl önce çıkmış olan Path of Exile’ın bu yıl ikinci versiyonuna kavuşması bekleniyor ancak o zamana kadar beklemek istemiyorsanız her açıdan Diablo’yu fazlasıyla hatırlatan ve tamamıyla bedava olarak oynanabilen bu oyuna bir göz atmak isteyebilirsiniz. Rastgele düzenlenen bölgelerde yaratık avına çıkıp loot peşinde koştuğunuz bu oyun hoşunuza giderse ikinci oyuna da ¨eliniz sıcak¨ bir şekilde başlama şansınız var.

 

Darksiders: Genesis

Çıkışının üzerinden dört yıl geçmiş olmasına rağmen Darksiders: Genesis’in kendine has görsel diline yaklaşabilen başka herhangi bir oyun çıkmadı. Bu da oyunu halen değerlendirmek için güzel bir fırsat. Sizi detaya boğmak yerine aksiyona yönlendiren oyun, özellikle konsollarda ve PC’de gamepad ile büyük bir keyifle oynanabiliyor. Darksiders’ın hikayesine aşina olanların oyundan çok daha fazla keyif alacağını da hatırlatalım.

 

Hades

İkinci versiyonu da duyurulan Hades’i aslında tam bir ARPG olarak nitelendiremeyiz. Daha çok “rogue-like” bir yapıya sahip olan oyunda Hades’in oğlu Zagreus’un yeryüzüne çıkma mücadelesine bir ölüm – yaşam döngüsünde ortak oluyoruz. Yunan mitolojisine dayalı senaryosuyla ilgi çeken oyun, aynı mekanlardan 10 kez geçseniz bile keyif almanızı sağlayan, sağlam bir oynanışa sahip.

 

Baldur’s Gate 3

Şu anda Steam’de erken erişimde olan ve Ağustos ayında çıkması planlanan oyun, efsanevi Baldur’s Gate serisinin en yeni üyesi. Meraklılarının uzunca bir süredir beklemekte olduğu bu oyunu ARPG’den çok RPG olarak nitelendirebiliriz zira oyun diğer ARPG oyunlarına göre çok daha ¨büyük¨ bir senaryoya ve oldukça detaylı bir oynanış mekaniğine sahip. Aksiyonun yanında atmosferiyle de sizi içine çekecek bir oyun arıyorsanız Baldur’s Gate 3’ü denemenizi tavsiye ederiz.

 

Warhammer: Chaosbane

Çok büyük bir evrene ev sahipliği yapan Warhammer, onlarca farklı oyunla uzunca bir süredir PC ve konsol oyuncularıyla buluşuyor. Chaosbane de ARPG türündeki en iyi Warhammer oyunu olarak nitelendirilebilir. Daha çok Warhammer hayranları tarafından beğenilen Chaosbane’e bir şans vermeyi düşünürseniz oyunu PC’de oynamanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı