5 Maddede Akıllı Güvenlik Gözetimi Sabit Diskleri, CCTV İçin Neden Gerekli

En son teknoloji ve yenilikçi çözümler, akıllı video CCTV endüstrisinin büyümesini desteklemeye devam ediyor. Yayınlanan bir raporun gösterdiğine göre güvenlik gözetimi pazarının 2022’de 48,7 milyar dolardan 2027’de 76,4 milyar dolara çıkması1 bekleniyor. 

Pazardaki talep, çeşitli sektör ve endüstrilerde yaşam ve çalışma şeklimizi iyileştirmek amacıyla CCTV’lerin yaygın bir şekilde kullanılmasında artış olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Günümüzde, perakende, imalat, akıllı şehirler ve çok daha fazla endüstrinin, operasyonlarını etkin bir şekilde yönetmesi ve kontrol etmesi için CCTV uygulamalarını hayata geçirmelerine yardımcı olacak en iyi uygulamalar ve yönergeler mevcut. CCTV sistemleri sürekli olarak video görüntülerini kaydedip saklıyor, bu da hızla büyük miktarda veri oluşmasına yol açabiliyor. 

Bunun sonucu olarak da, 7/24 izleme için standart sabit disk sürücüleri (HDD’ler) yerine bir CCTV veya akıllı video sınıfı depolama çözümü kullanmak çok önemli. Akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri, birden çok akışı işlemek ve sürekli kayıt talebini karşılamak için özel olarak tasarlandığı gibi CCTV sistemlerinin gereksinimlerine yanıt niteliğinde güvenilir ve tutarlı bir performans sağlıyor. 

Neden akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri CCTV kullanımı için gerekli? Yanıtları burada: 

 

  • 7/24 izleme: Güvenlik gözetimi sabit diskleri sürekli çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve bu sayede videoların 7/24 tutarlı bir şekilde kaydedilmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu sabit diskler gerçek zamanlı sorun tespitine izin verdiğinden, günün her saati video çekimi yaparak operasyonel verimliliği artırmaya yardımcı olabilir. Herhangi bir anormallik, arıza veya standart işletim prosedürlerinden sapma gerçekleşirse durum hemen tespit edilebilir ve uyarılar veya bildirimler devreye alınabilir. Büyük miktarlarda video verisinin sürekli olarak kaydedilmesi ve depolanması gereken güvenlik gözetim sistemlerinde çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış olan WD PurpleTM Pro gibi güvenlik gözetimi sabit diskleri, yılda 180 TB’a varan2 bir iş yükü oranına sahiptir ki bu, masaüstü sabit disklerindeki oranın üç katına denk geliyor.  

 

  • Kristal netliğinde video: Hızlı yazma hızları sayesinde akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri, çok sayıda akışın hızlı bir şekilde yakalanmasına ve yüksek kapasiteli depolama ile yüksek kaliteli videonun saklanmasına olanak tanır. Aynı zamanda WD Purple HDD’ler, AllFrameTM teknolojisine de sahiptir ve bu sayede CCTV kameraların videolarında kare kaybı azaltılır ve PC sabit disklerinde depolanan videolara kıyasla yüksek kaliteli ve son derece keskin 4K videolar üretilebilir. 

 

  • Ağır iş yüklerini işleme yeteneği: Akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri 7/24 depolama iş yükleri için tasarlandığı gibi işleyişleri, yüzde 90 depolama ve yüzde 10 inceleme ve video verisini yeniden oynatma şeklinde olmak üzere genellikle 90-10 oranında gerçekleşir. Akıllı güvenlik gözetimi HDD’leri, ölçeklenebilirlik için optimize edildiği için sisteme daha fazla kamera eklenmesini mümkün kılar. Örneğin, WD Purple sürücüler gibi bazı güvenlik gözetimi HDD’leri 64 adede kadar tek akışlı HD kamerayı3 (6 TB4 ve üzeri) ve ayrıca temel yapay zeka yetenekleri sunmak için birden çok akış gönderen en yeni kameraların çoğunu destekleyebilir. 

 

Ek olarak, WD Purple Surveillance HDD (10 TB’a kadar) gibi belirli Western Digital diskler, 7/24 çalışan ve güvenlik gözetiminde iki ana kategori olan DVR (dijital video kaydedici) ve NVR (ağ video kaydedicisi) sistemleri için tasarlanmıştır ve 1 milyon saate kadar5 arızalar arası ortalama süreye (MTBF değeri) sahip oldukları için ağır iş yüklerini işleyebilirler. 

 

  • Sürdürülebilir çözüm: Akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri, düşük güç profilleri sayesinde geleneksel HDD’ler veya genel amaçlı bilgisayar sürücülerine kıyasla daha az güç tüketir. Bu, daha az ısı üretmelerine yardımcı olur ve bu da otomatik olarak daha soğuk çalışma sıcaklıklarına zemin hazırlar. 365 gün, 7/24 işlem yaparken dahi bu HDD’ler bozulmadan, sorunsuzca çalışabilir. 

 

  • Birleştirilmiş görüntüler: Akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri, tatmin edici miktarlarda depolama alanı sunar – 22 TB’e kadar4. 22 TB4 WD Purple Pro HDD’ler, birden çok kameradan gelen görüntüleri merkezi bir video sunucusunda veya depolama sisteminde birleştirmek için kullanılabilir; bu da verilerin yönetimini ve analizini kolaylaştırır. Örneğin, WD Purple Pro gibi güvenlik gözetimi HDD’leri, güvenilir yüksek kapasiteli performans ve yapay zeka güdümlü akıllı video ve derin öğrenme analitiğinin çok büyük miktarlarda depolama ihtiyaçları için 22 TB’a kadar depolama alanı sunan OptiNANDTM teknolojisi ile donatılmıştır. 

 

Genel olarak, akıllı güvenlik gözetimi sabit diskleri, sürekli kayıt yapan ve 7/24 akış için daha iyi güvenilirlik, dayanıklılık ve depolama kapasitesi gerektiren CCTV sistemleri için önemlidir. Özel depolama çözümleri, yüksek iş yüklerini yönetmeye, verileri uzun süre tutmaya ve daha az güç tüketmeye yardımcı olur, böylece bir CCTV sisteminin potansiyelini maksimum düzeyde kullanabilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı