WIN EURASIA 2023 Satışları Başladı: Bu Sene Enerji Verimliliği Öne Çıkacak

2022 yılının ilk sekiz ayında 9,6 milyar dolarlık ihracata imza atan elektrik elektronik sektörü, 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek WIN EURASIA Fuarı’nda bir araya gelecek.

 

Türk imalat sanayini uluslararası pazarlarla buluşturarak rekabet gücünü ve ihracatını arttırmayı hedefleyen WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. 75 yılda 10 binin üzerinde uluslararası fuar düzenleyen Deutsche Messe’nin Türkiye’deki fuarlarının planlaması, organizasyonu ve uygulamasını sağlayan Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen WIN EURASIA’da, Elektrik, Elektronikten Enerjiye, Otomasyondan, Logistik, Kaynak, Metal İşleme, Hidrolik ve Pnömatik’e kadar imalat sanayinin tüm bileşenleri 29’uncu kez aynı çatı altında bir araya gelecek. WIN EURASIA, her yıl olduğu gibi Endüstri 4.0 konsepti ile sektörün geleceğine yön verecek en son teknolojik gelişmelerin sergilendiği ortak buluşma ve ticaret platformu olma misyonunu sürdürecek. 

 

Dünya genelinden sektör profesyonelleri WIN EURASIA’da olacak

Her geçen gün artan küresel enerji ihtiyacı ile daha da önem kazanan enerji verimliliği sağlayan ileri teknolojiler, endüstriyel otomasyon ile elektrik ve elektronik, WIN EURASIA’da öne çıkan sektörler arasında yer alacak. Fuar’da sergilenen enerji tüketimi ve yönetimi, akıllı çözümler, güç, iletim, dağıtım, elektronik komponent ve çözümler, jeneratör ve yedek güç üniteleri, akü, batarya, enerji depolama ve aydınlatma çözümleri, dünya genelinden sektör profesyonellerinin dikkatine sunulacak. 

 

Uluslararası nitelikli konferans ve seminerlerde en yeni teknolojiler konuşulacak

Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika olmak üzere 4 kıtadan sektör profesyoneli alıcıların ziyaret ettiği WIN EURASIA ev sahipliğinde özel nitelikli satın almacıların yer aldığı kapsamlı bir Alım Heyeti organizasyonu gerçekleştirilecek. Ayrıca, fuar bünyesinde düzenlenecek uluslararası nitelikli konferans ve seminerlerde uzman isimler sektöre dair en yeni teknolojileri ve en güncel konuları gündeme taşıyacak.

 

Elektrik-Elektronik sektöründen 8 ayda 9,6 milyar dolarlık ihracat

Son dönemde yerli ve milli yatırımlarla beraber uluslararası doğrudan yatırımlarla büyüyen elektrik elektronik sektörü, 2022 yılının ilk sekiz ayında 9,6 milyar dolarlık ihracata imza attı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre; 9,6 milyar dolarlık ihracatın 4,8 milyar doları İstanbul'dan, 1,3 milyar doları Manisa'dan ve 544 milyon doları da Denizli'den gerçekleştirildi. Ocak-Ağustos 2022'de geçen yılın aynı dönemine göre ihracatta yüzde 6 artış sağlandı. 8 ayda, AB ülkelerine 4,3 milyar dolar, diğer Avrupa ülkelerine 1,3 milyar dolar ve Orta Doğu ülkelerine 1,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Türkiye'nin kurulu gücünün yüzde 65,4'ü yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilirken, elektrik üretiminin de yaklaşık yüzde 60'ı yerli kaynaklardan sağlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı