Süper Lig ve 1.Lig'in İsim Sponsoru Trendyol Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu ile Trendyol, Türk futbolu adına tarihi bir iş birliğine imza attı. Türkiye’nin en önemli markalarından Trendyol, 2023-2024 sezonu Süper Lig ve 1. Lig isim sponsoru oldu.

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği Başkan Vekili Süleyman Hurma ile 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya katıldı.

TFF 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt,  Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin ve TFF Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Cengiz Erdem de törende hazır bulundu.

Büyükekşi: “Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz”

Mehmet Büyükekşi imza töreninde yaptığı konuşmada,  tarihi bir iş birliğini duyurmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, “Ülkemizin en güçlü ve hızlı büyüyen markalarından biri olan Trendyol, hem Süper Ligimizin hem de 1. Ligimizin isim sponsoru oluyor. Bugün sizlerin huzurunda, Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Süper Ligimiz 11 Ağustos’ta 66. sezonuna merhaba diyecek. Ve 2023-2024 sezonunda “Trendyol Süper Lig” adıyla oynanacak. Yine aynı şekilde 1. Ligimiz de “Trendyol 1. Lig” adıyla oynanacak. Ve liglerimize değer katacak.” dedi.

“Trendyol bu anlaşmayla Türk futboluna ve Türk futbol ailesine güç vermeye devam ediyor”

Trendyol’un büyük futbol ailesinin büyük bir destekçisi olduğunu kaydeden Büyükekşi, “Trendyol, Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımız ile eMilli Takımımızın da resmi sponsoru. Ayrıca, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ardından başlattığımız Omuz Omuza kampanyamızın da en büyük destekçilerinden biri oldu. Sadece bununla kalmadı. Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’a ve Gaziantep Futbol Kulübüne, yani 2 büyük gastronomi şehirlerimizin takımlarına Trendyol yemek olarak sponsor oldular. Ve büyük bir destek verdiler. Bugün bu anlaşmayla da Türk futboluna ve bu güzel aileye güç vermeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Trendyol’un vereceği destekle birlikte; Süper Lig’de rekabet, heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya futbolundaki konumunun da yükseleceğine inanıyorum”

Federasyon olarak göreve geldikleri ilk günden bu yana Türk futbolunun marka değerini yükseltmek, ekonomik sıkıntılar içerisindeki kulüplere yeni gelir kaynakları yaratmak için çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen TFF Başkanı Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Futbol tüm dünyada büyük bir endüstri haline gelmiş durumda… Trendyol ile yaptığımız bu anlaşmanın Türkiye’de futbol ekonomisinin daha da büyümesine yapacağı etkinin yanı sıra futbolumuzun marka değerine de büyük katkı sağlayacağına eminim. Süper Ligimiz şu an Dünya’nın en değerli 10 ligi arasında yer alıyor. Ancak biz bunu yeterli bulmuyoruz. Trendyol’un vereceği destekle birlikte; futbolumuzun göz bebeği Süper Lig’de rekabet, heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya futbolundaki konumunun da yükseleceğine inanıyorum. İnşallah bu sayede, Avrupa kupalarında mücadele eden kulüplerimiz daha büyük başarılara imza atacak ve bizlere büyük sevinçler yaşatacaklar. Ayrıca Trendyol’un 1. Lig’e de isim sponsoru olması bu ligde mücadele eden Anadolu takımlarımızın daha güçlü hale gelmesini sağlayacak. 1. Lig’in hem futbol, hem mücadele anlamında daha çekişmeli hale gelmesi Süper Lig’in kalitesine de pozitif olarak katkı yapacak. Bu iş birliğimiz Süper Lig ve 1. Lig’deki 39 kulübümüzün yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırmasına, uluslararası Türk yıldızların yetişmesine de fayda sağlayacak. Böylece Milli Takımlarımız geniş ve kaliteli bir oyuncu havuzuna sahip olacak.”

“Bu iş birliğimizin Türk futbolu ve liglerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Trendyol ile iş birliklerinin farklı alanlarda da devam edeceğini kaydeden Mehmet Büyükekşi, “Bu sene faaliyete geçireceğimiz web3 tabanlı spor portalımız süperlig.com içerisinde de satış ve yeni nesil dijital oyunlaştırmalar ile iş birliğimizi derinleştirecek. Bu sayede futbolu çok daha geniş kitlelere taşıyacağız. Sözlerime burada son verirken, Trendyol Grubu ile iş birliğimizin Türk futbolu ve liglerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. TFF, tüm Süper Lig ve 1. Lig kulüplerimiz adına Trendyol Grubu Başkanı Sayın Çağlayan Çetin ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çetin: “Süper Lig’in 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Süper Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir mutluluk ve gurur”

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin ise konuşmasında Trendyol olarak sporu Türkiye’nin ortak değeri olarak gördüklerini belirterek, “Sporun hepimizi birleştiren gücüne yürekten inanıyoruz. Bu nedenle de Türkiye’nin Trendyol’u olarak spora ve sporcularımıza farklı alanlarda destek olmaktan gurur duyuyoruz. 2021 yılından bu yana da Futbol Milli Takımlarımızın resmi sponsoruyuz. Ayrıca hepimizi derinden yaralayan 6 Şubat depremleri sonrasında Sayın Büyükekşi’nin girişimleri sporun birleştirici gücünü göstermesi bakımından çok önemliydi. Başkanımızın da girişimleriyle afet bölgesinin yeniden imarı için gerçekleştirilen Omuz Omuza kampanyasına biz de Trendyol olarak destek verdik. Ayrıca ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’un sahalara geri dönmesi için yanlarında olduğumuzu yakın zamanda buradan duyurmuştuk. Atakaş Hatayspor’un formasının göğsünde Trendyol Yemek olarak yer almaktan ve bu değerli takımımızı desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı desteği Trendyol Yemek olarak UNESCO Gastronomi şehri olan Gaziantep’in takımı Gaziantep FK Kulübümüze de vereceğiz. Bugün ise Türk futboluna desteğimizi ve Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliğimizi farklı bir seviyeye taşıyoruz. Süper Ligimizin 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Süper Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir mutluluk, büyük bir gurur. Bu yalnızca Trendyol’un değil Türkiye’nin dört bir köşesinde 300 bin satıcımızın 500’e yakın üretecimizin ve 30 milyonu aşkın müşterimizin de sponsorluğudur. Bütün Trendyol ailesinin sponsorluğudur.” dedi.

“Futbolumuzun ve Süper Lig’in marka değerini daha da yükselterek, kulüplerimizin ve ligimizin çok daha üst sıralara yükselmesini destekleyeceğiz”

Süper Lig’in Dünya’nın en değerli 10 ligi Avrupa’nın da en güçlü 6 ligi arasında yer aldığının altını çizen Çağlayan şöyle konuştu:

“Biz de Trendyol olarak Avrupa’nın en büyük 5 e-ticaret şirketinden biriyiz. Bu anlamda federasyonumuz ile hedeflerimiz de ölçüşüyor. Bizim de amacımız Avrupa’nın en büyük e-ticaret şirketi olmak. İnşallah hedefimiz bizimle beraber Türkiye Futbol Federasyonu ve ligimizi Avrupa sıralamasında daha yukarılara taşımak. Futbolumuzun ve Süper Lig’in marka değerini daha da yükselterek, kulüplerimizin ve ligimizin çok daha üst sıralara yükselmesini destekleyeceğiz. TFF imzaladığımız bu anlaşmanın 15 ilimizde 19 takımın mücadele edeceği 1. Lig’i de kapsaması bizleri ayrıca mutlu ediyor. 1. Lig’e sağlayacağımız destekle de, özellikle Anadolu’daki kulüplerimiz için önemli bir katkı sağlayacağız. Ülkemizin 81 ilindeki satıcılarımızla, operasyonlarımızla Anadolu’daki kulüplerimizin de bu sezonda daha da güçlenerek yollarına devam etmeleri için sinerji olanakları yaratacağız. Bizleri şimdiden söz verebilirim ki hem TFF Başkanımız Mehmet Büyükekşi ile hem 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanımız Murat Kaya ile şimdiden projeleri düşünmeye, geliştirmeye başladık. Yakın zamanda bu güzel projelerimizi de sizler paylaşacağız. Bu işbirliğimizi aynı zamanda, ülkemizden yeni dünya yıldızları çıkartma vizyonuna sunacağı katkı anlamında çok önemsiyorum. Böylece, futbolun geleceğine, gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlayacağız. Yine biz Trendyol olarak bildiğiniz gibi Türkiye’de 2 bin üzerinde bir sayıyla en fazla yazılım mühendisi çalıştıran, onların arasından da dünyanın en iyi yazılım mühendislerini çıkartan bir kurumuz. Buradaki hedefimiz de Türk gençlerine hem teknolojide hem sporda daha ileri yolları açmak. Aslında bu nedenle birliktelik, Trendyol’un da hikâyesiyle örtüşüyor. Biz bundan 13 yıl önce bu topraklarda doğduk. Bu ülkenin değerleri ile bugün dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri haline geldik. Trendyol olarak Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz; ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu anlamda Türk futbolunun yarınları inşa eden TFF ile vizyonumuz, değerlerimiz ortak. Bu sebeple TFF ile imzaladığımız bu anlaşmayı sponsorluk anlaşmasının çok daha ötesinde bir yerde bir vizyon birlikteliği, bir ortaklık olarak görüyorum. Ülkemizin futbolcularının, takımlarının gelişmesinde kritik bir rol üstlenen bu ligin destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Trendyol’un da destekleriyle daha da büyüyüp yeni yetenekler keşfederek Süper Ligimizin başarılarını daha da geniş kitlelere duyurabileceğimize inancım sonsuz. Bugün olduğu gibi bundan sonra da Türk sporunun gelişmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bu anlaşma spor camiamıza, futbolseverlere ve ülkemize hayırlı olsun.”

Hurma: “Türk futbolu ve Türk futbol ailesi bu zor dönemden geçerken Trendyol’un verdiği desteği hiçbir zaman unutmayacaktır”

Trendyol yapılan isim sporluğu anlaşmasının önemine değinen Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Süleyman Hurma da Türk futbolu vahim kelimesiyle bile izah edilemeyecek ekonomik zorluklar yaşadığını kaydederek, “Dünyada ve ülkemizde de çok ciddi ekonomik problemler yaşandığı bir dönemde Trendyol’un harika sayılabilecek desteği, Süper Lig kulüpleri adına çok önemli ve değerlidir. Bundan dolayı gerçekten çok heyecanlı ve mutluyuz. Spora ve sporcuya destek vermek çok kolay bir şey değildir. Karşılığında ne alırsanız alın para vermek çok zor bir iştir. Bundan dolayı Trendyol’a çok teşekkür ediyorum. Türk futbolu ve Türk futbol ailesi bu zor dönemden geçerken Trendyol’un verdiği desteği hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizim Süper Lig kulüpleri olarak ödevimizde şu olmalıdır ki olacağından da yüzde yüz eminim: Bu anlaşmayı onurlandırmak, aldığımız yüz katını Trendyol’a geri vermek bizim hedefimiz olmalıdır. Göreve geldiğinden bu yana futbol ekonomisine destek vermek için olağanüstü çaba gösteren Sayın Başkanımız ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki Türk futbolu bu ekonomik sıkıntılar sarmalından bu değerli çalışmalar sayesinde kurtulacaktır. Verdikleri destekten dolayı hem Sayın Başkanımıza ve Trendyol’a sonsuz teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Özkaya: “Trendyol’un bize açtığı yolu futbolun yeni yolu olarak kabul ediyorum”

Törende konuşan 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya da Türk sporunun sponsoruna sahip çıkmayı bilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bu sadece bir iki kişinin eliyle yapılabilecek bir şey değil. Burada en büyük görev basına düşüyor. Basının sponsorlara sahip çıkması gerek. Türk sporunda sponsor sayısı artıyor çünkü kavga yok. Sorunlar, istişare ve doğru zemine oturtularak çözülüyor. Bu nedenle sorunlar daha aza indirgenmiş durumda. Bunun için federasyonumuza tekrar teşekkür ediyorum. Bunu genel kurulda da söylemiştim: Kavganın olmadığı yerde herkes olmak ister. Trendyol’un bize açtığı yolu futbolun yeni yolu olarak kabul ediyorum. Bu anlaşmayı imzalamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Bu Türk futbolu için yeni bir yol olsun. Buradan futbolseverlere de seslenmek istiyorum. Lütfen maçlara gelin, statları doldurun. Sizlerin olmadığı yerde sponsorların olması imkansız. Sponsorların olmadığı yerde yeni oyuncuların, yeni nesillerin yetişmesi imkansız. Taraftar demek oradaki güç demek. Sizler varsanız Türk futbolu var. Eğer taraftar yoksa futbol yok, sponsor yok. İçimizdeki başarılı insanları da takdir edelim destek olalım. Nasıl taraftarımıza ve basınımıza iş düşüyorsa yöneticilerimize de büyük iş düşüyor. Lütfen kavga etmeyelim. Örneğin Süleyman Hurma yıllardır Türk futboluna hizmet ediyor ve futbolumuz için mücadele ediyor. Yaptı o kadar çok güzel iş var ki ama takdir edemiyoruz. Niye takdir edemiyoruz çünkü birbirimizle kavga ediyoruz. Değerli insanlarımıza sahip çıkalım, değerli sponsorlarımıza sahip çıkalım. Gelin hep beraber Federasyonumuzun önderliğinde futbolumuzu daha ileriye taşıyalım.” ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların ardından tarihi anlaşmanın imzaları atıldı 

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin sponsorluk anlaşmasına dair imzaları attı. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı