Yekta Kopan ile Yarının Dünyası'nın bu haftaki konuğu Mert Demir oldu

Paribu’nun YouTube kanalında izleyicilerle buluşan ve birbirinden farklı konukları ağırlayan “Yekta Kopan ile Yarının Dünyası” programının sezon finaline müzisyen Mert Demir konuk oldu. 

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun YouTube kanalında yayınlanan “Yekta Kopan ile Yarının Dünyası”nda sezon finali konuğu müzisyen Mert Demir’di. 

Mert Demir, müzikal geçmişi ve kariyer yolculuğundan bahsederken Mabel Matiz, Bartu Küçükçağlayan ve Melike Şahin gibi müzisyenlerle ortak çalışmalar yürüttüğüne değindi. Kendisiyle aynı müzikal bakış açısına sahip insanlarla çalışmayı sevdiğini dile getirerek, “O zaman çalışmaktan öte eğleniyor gibi hissediyorum” dedi.

Bestelerini yaparken önce telefona kaydedip ardından bilgisayar başına geçerek son hâline getirdiğini anlatan Demir, “O büyük dijital dünya çok şey katıyor müziğime” diyerek teknolojiyle üretkenliğin ortaklığına değindi. Bununla birlikte ileride bir akustik albüm yapma niyetinde olduğunu ve tüm albümü sadece gitarla hazırlayacağını ifade etti.

“Kendime zaman verdim”

Müziğe başlarken donanımının daha zayıf olduğunu ve lisede katıldığı müzik yarışmasından sonra bunu fark edip kendini geliştirmeye yöneldiğini anlatan Mert Demir, bu farkındalığın etkilerinden bahsetti. “Hatalarımı görüp, bundan sonra yapacağım hataları da görüp kendime zaman verdim” diyen Demir, bu durumun hayatındaki en önemli kırılma noktası olduğunun da altını çizdi.

“Tamamdır dediğim ilk şarkım Kara Kış”

İlk bestesini, ilkokul üçüncü sınıfta yaptığını söyleyen Demir, bu şarkının rap türünde olduğunu belirtti. Gitarla yolları kesiştikten sonra yaptığı müzik türünün değiştiğini dile getirirken “Kara Kış” bestesi için “Bu tamamdır, dediğim ilk şarkı” yorumunda bulundu. 

Müzikal kariyerini şekillendirme sürecinde başkalarına yaptığı şarkıların katkısının da yüksek olduğu dile getirirken Mabel Matiz’le seslendirdikleri “Antidepresan” şarkısının hikâyesine de değindi. Şarkıyı yazıp Mabel Matiz’le paylaştıktan bir sene sonra Matiz’in farklı personadan yaptığı ufak eklemelerle son hâline getirerek bir haftada kaydettiklerini söyledi. Şarkının yakaladığı başarının, beklentilerinin üstünde olduğu yönünde bir itirafta da bulundu.

Mert Demir’in konuk olduğu Yekta Kopan ile Yarının Dünyası’nı Paribu’nun Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı